WYCIECZKA DO LABORATORIUM WYOBRAŹNI W POZNANIU

W poniedziałek, 16 grudnia uczniowie klas:2B, 2C i 2Dwraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Anetą Ochotną, p. Justyną Lis i p. Jolantą Laskowską udali się na wycieczkę do Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Laboratorium Wyobraźni to centrum nauki, w którym można się przekonać, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą. Taki był też cel naszej wycieczki – rozwijanie wyobraźni, rozbudzanie ciekawości świata, zainteresowanie naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

W Laboratorium czekały nas trzy atrakcje – trzy rodzaje zajęć. Na początek trochę rozrywki, czyli zajęcia z interaktywną grą Knoocker. Zasada grania była prosta – trzeba trafić piłeczką w elementy gry komputerowej wyświetlanej na interaktywnej ściance. Trzyosobowe drużyny, na które byli podzieleni uczniowie, rywalizowały między sobą. Przy okazji świetnej zabawy można było ćwiczyć refleks i umiejętność współpracy w grupie oraz poznać podstawowe zasady akustyki.

Następnie udaliśmy się do laboratorium chemicznego. Wykonywaliśmy doświadczenia z wodą.

Na koniec – przejście przez interaktywną ekspozycję, na której można było samodzielnie poznać zjawiska z różnych dziedzin fizyki: hydrostatyki i hydrodynamiki, elektryczności i magnetyzmu.

Pod koniec pobytu w Laboratorium zakupiliśmy sobie różne pamiątki.

Szczęśliwi i pełni nowej wiedzy wróciliśmy do Trzemeszna. Było super!!

 

WYCIECZKA DO LABORATORIUM WYOBRAŹNI W POZNANIU