12 04. na boisku Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie rozegrane zostały Powiatowe Zawody w Piłkę Nożną Orlik 2024. Trzy zespoły rywalizowały między sobą o zwycięstwo. Grano systemem ,,każdy z każdym”. Po losowaniu pierwszy mecz graliśmy ze Szkołą Podstawową z Mielżyna. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszej drużyny 8:1. Nasi chłopcy grali rozważnie w skupieniu prowadząc spotkanie. Kolejny mecz SP 12 z Gniezna wysoko wygrało z SP Mielżyn 12:1. Z wyników dotychczasowych jasno wynikało , że mecz należy wygrać, remis dawał zwycięstwo przeciwnikom z Gniezna. Po bardzo ładnej piłkarsko I połowie wynik 0:0. Nasza drużyna miała wyraźną przewagę , niestety nie potwierdziła tego bramkami. W drugiej połowie niefortunna sytuacja, po której samobójcza bramka mocno skomplikowała sytuację. Musieliśmy strzelić 2 bramki. Niestety, po kolejnej akcji SP12 podwyższyło wynik 2:0. Mimo strzelenia pod koniec meczu efektownej bramki, zabrakło czasu i troszeczkę szczęścia do zwycięstwa. Mecz zakończył się 2:1 dla gospodarzy. Wyróżnić należy cały zespół za duże umiejętności piłkarskie, dojrzałą grę i serce do gry! Były to ostatnie zawody drużynowe w grach sportowych, w których wymienieni uczniowie uzyskiwali wysokie miejsca na szczeblu powiatowym i rejonowym w br. szkolnym.
Skład drużyny piłkarskiej:  Antoni Hadrich, Patryk Oleksy, Filip Szczepankiewicz, Gabriel Dalewski, Jakub Michalik, Oliwier Liberkowski, Oliwier Marciniak, Kacper i Bartłomiej Antas, Jakub Choniej, Igor Średziński.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁKĘ NOŻNĄ “ORLIK” 2024.
Skip to content