Po zwycięstwie w zawodach powiatowych w koszykówce przyszedł czas na zawody Rejonowe Poznań Teren Wschód. Na parkiecie w SP 2 Gniezno spotkały się reprezentacje z  powiatów: jarocińskiego, średzkiego, wrzesińskiego, śremskiego, poznańskiego i gnieźnieńskiego. Uczniowie naszej szkoły w składzie ; Oliwier Liberkowski, Oliwier Marciniak, Gabriel Dalewski, Dominik Michalik, Alan Basiński, Eryk Mulżyński, Patryk Oleksy, Kacper Antas, Bartłomiej Antas, Filip Szczepankiewicz i Bartosz Lukstaedt  rozegrali dwa mecze , obydwa przegrane. Pierwszy ze Szkołą Podstawową z Pięczkowa 4:19, rozgrywając słabe spotkanie, trema, brak współdziałania i ogrania były decydujące. W drugim meczu, po wyrównanej grze, ulegliśmy Szkole Podstawowej z Jarocina 14:18 nie wykorzystując kilku sytuacji podkoszowych. Ostatecznie zajęliśmy 5 miejsce w tych rozgrywkach.
Gratulacje za ambitną pełną zaangażowania całego zespołu walkę na parkiecie.
Zdecydowanie zawody wygrała Szkoła  Podstawowa  w  Owińskach, reprezentująca pow. poznański i  to ona zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.

MISTRZOSTWA REJONU POZNAŃ TEREN WSCHÓD W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW KL. VII-VIII
Skip to content