Maj i czerwiec to miesiące intensywnej nauki, ale również i czas wspólnych wędrówek po Polsce. Uczniowie nasze szkoły wzięli udział w wielu wycieczkach organizowanych przez wychowawców. Zwiedzali m.in. Wrocław, Hel, Łebę, Szymbark, Zakopane, Gołuchów. Wyjazdy to znakomity sposób poznania historii i geografii naszego kraju, integracji poszczególnych klas, lekcja samodzielności i tolerancji. Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszych wypraw oraz artykuł – Wycieczka do Wrocławia.

Wycieczka do Wrocławia

15 czerwca uczniowie klas 7a i 7b byli na wycieczce we Wrocławiu. Wizytę w
tym pięknym mieście rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem po Ostrowie
Tumskim i Starym Mieście. Poznali najważniejsze zabytki Wrocławia, jego historię
i legendy. Posileni pysznym obiadem ruszyli na spotkanie z dzikimi zwierzętami
we wrocławskim zoo. Odwiedzili także Afrykarium. Na koniec dnia podziwiali
multimedialny pokaz fontann przy Hali Stulecia.

 

 

Poznajemy Polskę …