24 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły z klasy VI a, VII c i VII d wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Kazimierzem Szymeczko zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w  Trzemesznie.

Pan Szymeczko – autor książek dla dzieci i młodzieży jest rodowitym Ślązakiem. Swoją pracę pisarską rozpoczął ponad 20 lat temu publikując w Świerszczyku opowiadania dla dzieci. Dla starszych pisze powieści, których akcja osadzona jest na Śląsku. Jest zdobywcą wielu nagród, został uhonorowany tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Prywatnie jest miłośnikiem historii i właśnie ona była głównym tematem spotkania. Pisarz z ogromną pasją opowiadał o dziejach Polski  wskazując jednocześnie na tytuły napisanych przez siebie książek, które nawiązują do tych wydarzeń (np. seria opowiadań Zdarzyło się w Polsce). Pokazywał ciekawe ilustracje i  odpowiadał na pytania dzieci. Uczniowie dowiedzieli się  m.in. ile czasu zajmuje napisanie jednej książki, jak powstają ilustracje, skąd pisarz czerpie pomysły, co lubi robić w wolnym czasie i jakie jest jego ulubione zwierzątko.

Podczas spotkania można było zdobyć autograf, a także kupić książkę.

Porozmawiajmy o historii – spotkanie z pisarzem