Już po raz 10-ty szkoła nasza była organizatorem wypoczynku zimowego w Tatrach. Podczas ferii w dniach 10.02 – 16.02 w Gliczarowie na zimowisku przebywało 50 uczestników ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie. Głównym celem zimowiska był aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, pośród pięknej przyrody oraz poznanie terenów, zwyczajów i życia regionu Podhala. Największą atrakcją była jazda na nartach, która zajmowała główną część zajęć każdego dnia. Zajęcia realizowane były na stokach o zróżnicowanej trudności  w zależności od  poziomu umiejętności technicznych uczniów.  Opiekunami, a zarazem instruktorami na stoku  byli : p. Ewa Kaźmierska, p. Iwona Łukomska, p. Wioletta Chojnacka, p. Arkadiusz Chojnacki i p. Edmund Łukomski. Dzieci bardzo szybko opanowały technikę jazdy oraz doskonaliły swoje umiejętności każdego dnia, prezentując swoje postępy w zawodach narciarskich.
Urozmaiceniem dla uczestników obozu były rozgrywki świetlicowe w tenisie stołowym, bilardzie, piłkarzykach oraz konkursach plastycznych. Dużą niespodzianką a zarazem atrakcją był występ kapeli góralskiej  jaki odbył się w świetlicy naszego budynku. 7 – osobowy zespół, ubrany w piękne regionalne szaty, prezentował ludową muzykę , śpiew i taniec połączony z konkursami wiedzy nt. regionu Podhala.

I tak przy wspólnych tańcach zakończyliśmy karnawał w stylu góralskim – myślę , że wieczór na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Byliśmy również w Zakopanem zwiedzając miasto z jego atrakcjami oraz regenerowaliśmy siły w zakopiańskim Aqua Parku.
Myślimy , że obóz spełnił oczekiwania uczestników a smaczne posiłki, miła atmosfera dopełniły całości o czym świadczyły nastroje w grupie. Na koniec każdy z adeptów narciarstwa, otrzyma płytę DVD ze skrótem wszystkich ważniejszych scen  i wydarzeń obozowych jako dodatkową pamiątkę z pobytu z możliwością przeżycia wszystkiego ,,raz jeszcze”.

Do zobaczenia na kolejnym zimowisku.

Z narciarsko – góralskimi pozdrowieniami – kadra zimowiska Szkoły Podstawowej nr 1.

X Szkolny Obóz Narciarski 2018