22 kwietnia na boisku SP1 Trzemeszno odbyły się Mistrzostwa Gminne w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców klas IV – VI.

Do rywalizacji stanęły 2 szkoły SP1 i SP2 Trzemeszno.

Każda zawodniczka i zawodnik czwórboju mieli do wykonania 4 konkurencje tj. bieg 60m, bieg 600m dz i 1000m chł, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Zadanie nie łatwe gdyż każdy uczestnik musiał walczyć o jak najlepszy wynik w każdej konkurencji.

Wyniki te przełożyły się na punkty i suma punktów pięciorga najlepszych przesądziła o zajętym miejscu.

W kategorii dziewcząt najlepszą okazała się Sonia Nowicka zdobywając 238 punktów. Drużyna dziewcząt łącznie zdobyła 906 punktów zwyciężając z SP2.

W kategorii chłopców najlepszy okazał się Oliwier Marciniak zdobywając 187 punktów. Drużyna chłopców łącznie zdobyła 703 punkty zwyciężając z SP2.

Skład reprezentacji SP1: Sonia Nowicka, Natalia Waśko, Weronika Szopińska, Kasandra Różewska, Lena Kasprzak, Oliwia Adamska, Agata Kowalewska, Oliwier Marciniak, Filip Surdyk, Filip Hołoga, Bartosz Lukstaedt, Dominik Michalik, Jan Tarłowski, Patryk Frasz.

 

 

 

Mistrzostwa Gminne w czwórboju lekkoatletycznym