15 listopada klasy 8 wraz z wychowawcami udały się do Kina MUZA w Poznaniu aby obejrzeć pierwszy z filmów,  zawartych w projekcie kinowym “Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Projekt ten, to comiesięczne projekcje filmowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do poszczególnych etapów edukacyjnych. Filmy dobrano w oparciu o podstawę programową, a seanse wzbogacono o prezentację multimedialną, prelekcję oraz materiały dydaktyczne. Uczniowie biorący udział w projekcie poznają wielowymiarowy świat uniwersalnych wartości. Obcują z postaciami, które tworząc piękne historie, otwierają pole do dyskusji na temat przyjaźni, miłości, rywalizacji, odmienności i nadziejach jakie niesie współczesny świat. Jest to bardzo ciekawa i wartościowa forma przekazania młodzieży ważnych, a zarazem trudnych spraw, często dotykających nas samych.

 

Projekt – Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej