11 czerwca w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy „Dzień Języka Polskiego”. Uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w trzech konkursach dostosowanych do ich grupy wiekowej. Celem rywalizacji było przypomnienie wiadomości z danego etapu edukacji, integracja klas oraz uczenie zasad fair play.

Uczniowie klas czwartych wykonywali ilustrację do baśni poznanych w tej klasie (wcześniej wylosowali tytuł baśni). Starsi o rok koledzy uczestniczyli w konkursie ortograficznym, natomiast przedstawiciele klas VI – VII (w trzyosobowych grupach) pisali opowiadania fantastyczne, do których wykonywali ilustracje. Poziom wszystkich prac był bardzo wysoki.

W poszczególnych kategoriach następujące miejsca zajęli:

Klasy IV

I – Amelia Wieczorek – IV c

II – Milena Hołoga  – IV b

III – Julia Woźna – IV d

Klasy V

I – Filip Dziel – V a

II – Julia Ratajczak i Karolina Bartz – V b

III – Inga Stempuchowska – Vd

 

Klasy VI / VII

I – Michalina Starosta, Witold Czerniak i Miłosz Kaniewski (VI a)

II – Wanessa Kotecka, Anastazja Wikaryczak i Filip Kubacki (VII d)

III – Weronika Brauza i Amelia Pietrzak (VII b)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy po raz kolejny pokazali, że potrafią pracować nie tylko dla ocen, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów.

Kolejny „Dzień Języka Polskiego”