Order Uśmiechu dla Grzegorza Kasdepke

W sobotę 25 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu – w uroczystości wręczenia Orderu Uśmiechu Grzegorzowi Kasdepke.

Miało to miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie.Nasze spotkanie z pisarzem to wynik zagłosowania na jego kandydaturę na Kawalera Orderu Uśmiechu. Akcja  została zorganizowana w ramach współpracy z Wydawnictwem Literatura, które zgłosiło propozycję tego kandydata. Zebraliśmy wiele podpisów dzieci, a w nagrodę za zaangażowanie zaproszono nas na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Dzieci spotkały tam m.in. Joannę Papuzińską, Ewę Chotomską, Andrzeja Marka Grabowskiego, DorotęZawadzką.
W trakcie pasowania na Kawalera Orderu Uśmiechu pan Grzegorz Kasdepke sprostał wymaganiom Kapituły i po wypiciu pucharu soku  z cytryny z uśmiechem  podziękował dzieciom za wyróżnienie jego twórczości.  Na zakończenie spotkania autor podpisywał czytelnikom swoje książki. Ze Stadionu Narodowego udaliśmy się na Stare Miasto. Nasz spacer po Starówce rozpoczęliśmy na Placu Zamkowym, byliśmy pod pomnikiem Syrenki na Starym Rynku, Małego Powstańca i oczywiście naszego rodaka Jana Kilińskiego. W dalszej części wycieczki po Warszawie wędrowaliśmy Krakowskim Przedmieściem, aby dzieci mogły zobaczyć pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki i pomnik Bolesława Prusa. Na  Placu Piłsudskiego zatrzymaliśmy się przy pomniku Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i monumencie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Mieliśmy też możliwość oglądania zmiany warty honorowej przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Miłe chwile przy wspaniałej pogodzie spędziliśmy  w Ogrodzie Saskim. Oto zdjęcia z naszej wizyty w Stolicy:

Order Uśmiechu dla Grzegorza Kasdepke