„Bezpiecznie to wiedzieć i znać”

     W tym roku klasa II a uczestniczyła w projekcie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu i Fundację Banku Zachodniego WBK. 23 marca  aspirant Krzysztof Socha oraz przedstawicielka banku przeprowadzili dla uczniów szkolenie na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowym, korzystania z internetu i różnych form płatności.  Następnie uczniowie otrzymali zadanie wykonania plakatu na podstawie wiedzy uzyskanej na szkoleniu. Plakat wziął udział w konkursie i wygrał etap powiatowy kwalifikując się tym samym do etapu wojewódzkiego. Kolejnym zadaniem konkursowym było nagranie krótkiego spotu o tej samej tematyce. Po wykonaniu tego zadania klasa IIa otrzymała zaproszenie na uroczystą galę. 8 czerwca uczniowie udali się do Multikina w Poznaniu, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali torby z upominkami, największe jednak emocje wywołało wylosowanie wycieczki do Skoda AutoLab, która była nagrodą za udział w konkursie. Z niecierpliwością czekamy na ten wyjazd po wakacjach.

 

„Bezpiecznie to wiedzieć i znać”