28 stycznia 2020 roku przypada 201. rocznica śmierci Jana Kilińskiego, patrona naszej szkoły. Jest to ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, o którym pamiętamy każdego roku. Do dziś wspominamy 200.rocznicę, z której uczyniliśmy wielkie święto, zapraszając do jej współprzeżywania środowisko lokalne.

W tym roku,chcąc uczcić to wydarzenie,uczniowie postanowili napisać listy do wybitnego trzemesznianina, w których opiszą swoje przeżycia związane ze szkołą i podzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi jego działalności na rzecz naszego państwa.

Spośród wszystkich prac nauczyciele poloniści wybiorą najciekawsze, a ich  fragmenty  zostaną zaprezentowane 24.01.2020r. podczas audycji skierowanej do całej społeczności szkolnej. Będzie ona miała na celu przybliżenie w niecodzienny sposób postaci patrona oraz podkreślenie jego zasług dla naszej małej Ojczyzny i całego kraju.

Szkoła Podstawowa nr 1 pamięta…