Spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem w Szkole Podstawowej nr 1
w Trzemesznie.

24 października w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Adamem Wajrakiem – dziennikarzem piszącym książki o tematyce przyrodniczej oraz Tomaszem Samojlikiem naukowcem z Instytutu Biologii Ssaków Państwowej Akademii Nauk. Spotkanie to zorganizowała Biblioteka Publiczna w Trzemesznie. Zaproszeni goście opowiadali o zwierzętach żyjących w Puszczy Białowieskiej, a także promowali swój komiks dla dzieci “Nieumarły las”. W spotkaniu brali udział uczniowie klas czwartych, którzy zadawali przyrodnikom różne pytania dotyczące Puszczy Białowieskiej. Biblioteka szkolna otrzymała pamiątkową dedykację od autorów. Organizatorzy spotkania wręczyli nagrody uczniom SP nr 1 oraz SP nr 2 biorącym udział w konkursie plastycznym “Kolory jesieni żubra Pompika”.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Antonina Burda z SP nr 2, natomiast kolejne miejsce otrzymały uczennice klasy IV D z SP nr 1: Natalia Padzik i Inga Stempuchowska. Autorami wyróżnionych prac byli również uczniowie tej samej klasy: Julia Wiśniewska, Marcelina Średzińska i Adrian Kubiak.

Barbara Zasławska

SPOTKANIE AUTORSKIE z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem