Na ulicach Niechanowa 24 maja odbył się XXXII Ogólnopolski Bieg Niechana.
Do rywalizacji przystąpiło 294 dzieci z 12 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Ogółem było 309 uczestników.
Biegi odbyły się w 5 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców.
Klasyfikacja ogólna:

1.TRZEMESZNO 408

2.WITKOWO SP 1 257

3.WITKOWO SP 2 255

4.JANKOWO DOLNE 182

5.ŻYDOWO 172

6.NIECHANOWO 160

7.SŁUPCA 94

8.JARZĄBKOWO 91

9.SCZYTNIKI DUCHOWNE 88

10.GNIEZNO MILENIUM 69

11.GIEWARTÓW 49

12.DRĄŻNA 13

Najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły:
W konkurencji dziewcząt rocznik 2012 na dystansie 400m
II miejsce: Walter Ilona
W konkurencji dziewcząt rocznik 2011 na dystansie 800m
III miejsce: Kiełpińska Lena
W konkurencji chłopców rocznik 2011 na dystansie 800m
III miejsce: Antkowiak Jeremiasz
W konkurencji dziewcząt rocznik 2010 na dystansie 800m
III miejsce: Nowicka Sonia
W konkurencji chłopców rocznik 2010 na dystansie 800m
III miejsce: Dalewski Gabriel

W konkurencji chłopców rocznik 2009 na dystansie 800m
I miejsce: Liberkowski Oliwier
III miejsce: Michalik Dominik
Indywidualnie za trzy pierwsze miejsca zawodnicy otrzymali okolicznościowe medale a pierwsze 6 drużyn puchary. Pomiędzy wszystkich startujących rozlosowano mnóstwo upominków.
Każdy zawodnik otrzymał kiełbasę z rusztu z chlebem oraz drożdżówkę. Konkurencjom biegowym towarzyszyło mnóstwo innych atrakcji i konkurencji towarzyszących.
Sędzią głównym, prowadzącym całą imprezę był mgr Zbyszek Linkiewicz – prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Niechan”.

Reprezentacja SP1 :
Magdalena Piotrowska, Maja Kotecka, Alicja Arczewska, Małgorzata Adamska, Martyna Tarłowska, Ilona Walter, Zuzanna Dawidowicz, Anastazja Zawodna, Hanna Majewska, Lena Kiełpińska, Laura Bombel, Paulina Łuczak, Anna Majchrzak, Maja Marciniak, Weronika Lisiecka, Julia Dziel, Julia Pawlak, Oliwia Adamska, Sonia Nowicka, Wiktoria Misch, Jessica Wabich, Nadia Galus, Maja Tarłowska, Michał Guściora, Jakub Szczepankiweicz, Konrad Średziński, Tymoteusz Pawełczak, Jakub Michalak, Szymon Glinkowski, Mikołaj Skoczylas, Szymon Kodranc, Wiktor Zieliński, Sebastian Pers, Adam Czarnecki, Jeremiasz Antkowiak, Paweł Derenda, Kacper Frelich, Wojciech Przybylski, Jakub Baranowski, Maksymilian Cieślicki, Oskar Dziel, Marcel Michalak, Oskar Zabawa, Patryk Oleksy, Gabriel Michalak, Gabriel Dalewski, Eryk Mulżyński, Dominik Michalik, Oliwier Liberkowski.
Organizatorami tej imprezy byli :
Uczniowski Klub Sportowy „NIECHAN”, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Poznaniu, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry – Gniezno”, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie,
Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu, Urząd i Rada Gminy w Niechanowie, Szkoła Podstawowa w Niechanowie, UKS „BŁYSKAWICA”, Zarząd Gminny Związku OSP w Niechanowie, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie, Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie.

XXXII OGÓLNOPOLSKI BIEG NIECHANA