W poniedziałek 27 maja w hali OSiR w Trzemesznie,  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 świętowali Dzień Dziecka i Dzień Sportu. W ceremonii otwarcia przemaszerowali przedstawiciele poszczególnych klas w asyście reprezentantów szkoły, niosących flagę szkolną i olimpijską. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, odczytaniu Apelu Olimpijskiego i odebrania przyrzeczenia zawodników i sędziów , otwarcia Dnia Dziecka dokonała Dyrektor Justyna Stankowska. Przystąpiono do realizacji scenariusza przygotowanego we współpracy z Radą Rodziców.
W programie zawarty był XVII Turniej w Aerobiku Grupowym i Formach Tanecznych , konkurencje rekreacyjno – sportowe oraz pyszne ciasto i napoje przygotowane przez rodziców z poszczególnych klas. Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach kl. I – III, kl. IV- VI i VII-VIII o puchar dyrektora szkoły.
W klasach I-III 9 klas rywalizowało w  wyścigach i torach przeszkód. W klasach IV-VI i VII-VIII w 6 różnorodnych konkurencjach.   Oto niektóre z nich: przenoszenie partnera na szarfach, BIP test, wyścigi do kartonu ze zdejmowaniem butów, wejście po skrzynkach , wyścigi na ergometrze lub wyciskanie sztangi na czas. Wszystkim rozgrywanym konkurencją towarzyszył głośny doping motywując startujących do walki.
Oto wyniki :
    kategoria klas IV-VI                                     kategoria klas VII-VIII
1. Kl. VIa        57pkt                                             1. VIIIb      28 pkt
2. Kl. VIc       51 pkt                                             2. VIIb      25 pkt
3. Kl. VIb      48 pkt                                             3. VIIa      23 pkt
We wszystkich konkurencjach sportowo – rekreacyjnych  udział wzięło 26 reprezentacji klas. Gratulujemy sportowej postawy i rywalizacji fair play.

DZIEŃ DZIECKA – DZIEŃ SPORTU 🙂
Skip to content