24 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie  przy ulicy Świętokrzyskiej rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce w ramach jednolitego kalendarza SZS ,,Wielkopolska”.  Zawody rozgrywane były w kategorii kl. VII – VIII. Nasza szkoła po zwycięstwie w zawodach gminnych uzyskała prawo gry w tych mistrzostwach. Na parkiecie spotkały się trzy zespoły: Szczytniki Duchowne, Gniezno i Trzemeszno. Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. W pierwszym meczu reprezentanci naszej szkoły w składzie: Gabriel Dalewski, Oliwier Marciniak, Dominik Michalik, Eryk Mulżyński, Patryk Oleksy, Oliwier Liberkowski, Filip Dzienniak, Bartosz Luksteadt, Dawid Wawrzyniak, Jakub Choniej, Kacper Gerlach, Oliwier Tomczak i Alan Janik  grali ze Szkołą Podstawową ze Szczytnik Duchownych wygrywając całe spotkanie 28:19. W kolejnym meczu SP nr 1 z Gniezna wygrała ze SP Szczytniki Duchowne wysoko 39: 9. Przed nami pozostał ostatni finałowy mecz z SP nr 1 z Gniezna. W pierwszej kwarcie zagraliśmy mało skutecznie w ataku, przegrywając ją 7:4. W drugiej kwarcie przy dezorientacji naszego zespołu trafiliśmy do własnego kosza, tracąc kolejne 2 pkt. Wyszło nieogranie zespołu w meczu podzielonym na kwarty (zmiana koszy następuje po drugiej kwarcie). Ten błąd nie załamał zespołu, wręcz przeciwnie, skuteczność w ataku wyraźnie została poprawiona, szybkie rozegranie przy skutecznej obronie i zbiórce z tablicy stwarzało kolejne szanse na poprawienie wyniku. Mimo, że choroba jednego z zawodników pierwszej piątki zmusiła do korekty ustawienia – zmiennicy doskonale wywiązali się z tej roli i cały zespół cieszył się ze zwycięstwa 31:19.

Duże brawa  i gratulacje dla całego zespołu za tytuł najlepszej szkoły w powiecie. Tym samym uzyskaliśmy prawo gry i reprezentowanie powiatu w zawodach rejonowych w miesiącu lutym.

MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW KLAS VII-VIII.
Skip to content