20 kwietnia w Żerkowie odbył się Finał wojewódzki drużynowych biegów przełajowych w ramach XXIV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W finale tym prawo startu mają najlepsze reprezentacje szkolne w kategorii dziewcząt i chłopców z zawodów powiatowych oraz trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników z każdego biegu powiatowego.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Sonia Nowicka, Gabriel Dalewski w biegu na 900 m w roczniku 2010  i Zuzanna Kuśnierz w biegu na dystansie 1100m w roczniku 2008.

W licznie obsadzonych biegach nasi uczniowie bardzo dzielnie się spisali, wykazując  świetną wytrzymałość i charakter sportowy –  zajmując bardzo wysokie lokaty:

• Sonia Nowicka na 213 startujących zawodniczek wywalczyła 12 lokatę,
  • Gabriel Dalewski na tym samym dystansie spośród 195 uczestników uplasował się na 24 miejscu,
  • Zuzanna Kuśnierz w stawce 191 uczestniczek zajęła 18 miejsce w województwie.

Jest to znaczący sukces naszych uczniów w Finale wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy wyników i dopingujemy Wam w dalszych startach sportowych:)))

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZKIE W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH – ŻERKÓW 2023