W piątek 3 czerwca 2022r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich.

Po raz kolejny  patronat nad tym konkursem objął Burmistrz Trzemeszna Pan Krzysztof  Dereziński .
W rywalizacji udział wzięło trzynaścioro uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Trzemeszno. Uczestnicy w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z piętnastu zadań tekstowych, w których należało zaznaczyć poprawną odpowiedź. Po zakończeniu testu jury udało się na narady, a na uczestników konkursu czekały gry i zabawy oraz słodki poczęstunek.

W skład jury weszły:

Pani Aldona Trzcińska

Pan  Łukasz Zalewski

Przewodnicząca: Iwona Weber

Laureatami tegorocznego konkursu matematycznego zostali:

I miejsce:  Mateusz Rosiński SP nr 1,
Marta Balcerzak SP nr 2,
Jakub Bielaś  SP nr 2

II miejsc:  Mikołaj Chrzan SP nr 2,
Hanna Majewska SP nr 1,
Paulina  Noske SP nr 1,
Tymoteusz Pawełczak SP nr1 ,

III miejsce:  Zofia Łukomska SP Kruchowo,
Jakub Zaradny SP nr 1

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza oraz firmę Paroc Sp. z o.o. Nagrody wręczył Burmistrz Trzemeszna, Pan Krzysztof Dereziński  oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Kilińskiego , Pani Ewa Balcerzak oraz Pani Jolanta Kurtysiak.

Wszystkim sponsorom oraz uczestnikom bardzo dziękujemy!

 Organizatorzy konkursu: Iwona Weber , Małgorzata Ziarnik

Konkurs