Dnia 25 kwietnia odbył się w Trzemżalu III Turniej Szachowy. W zawodach brały udział reprezentacje szkół z Trzemżala, SP2 i SP 1 z Trzemeszna, po 5 uczniów  z każdej szkoły. Każdy uczestnik rozegrał 7 partii ograniczonej czasem do 10 min. U każdego z uczestników widać było koncentrację i duże skupienie na twarzy. Na szachownicy zaobserwować można było także wiele ciekawych  ruchów i strategii szachowych. Po sprawnie przeprowadzonym turnieju przez p. Krzysztofa Prusa – ogłoszono wyniki. Zwycięzcą okazał się uczeń z Trzemżala Kacper Banasik.

Z naszej szkoły najlepszym okazał się uczeń kl. VIIIa Wojciech Burczyński, który zajął 6 miejsce, Szymon Nowicki Va 8 miejsce, Magdalena Laskowska Vd  9 m, Nadia Galus Vd 11m i Hania Majewska z kl. IIIb 14 miejsce. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary a każdy uczestnik nagrodę rzeczową. Wszystkim gratulujemy.

Udział SP1 w Turnieju Szachowym