We wtorek 26 kwietnia na malowniczo przebiegającej trasie w Żerkowie, pośród leśnych wzniesień, rozegrano Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych. Do zawodów kwalifikowali się zwycięskie 6 osobowe zespoły z mistrzostw powiatu z całej Wielkopolski oraz zwycięska trójka w każdej kategorii. Z naszej szkoły zakwalifikowało się dwoje uczniów : Kornelia Dalewska i Filip Surdyk . Kornelia biegła na 1500 a Filip na 1200m. W każdym biegu startowała rekordowa ilość uczestników ok.200. Na trudnej technicznie trasie na 1500 m Kornelia Dalewska zajęła 99 a Filip Surdyk 108 miejsce. Uczniowie jak widać przybiegli w środku stawki , dodatkowo Filip nadepnięty w trakcie biegu ukończył swój udział kulejąco pokazując przy tym twardy charakter zawodnika. Gratulujemy udziału i występu w finale wojewódzkim.

Finał Wojewódzki w Drużynowych Biegach Przełajowych