W dniu 6 marca w hali OSiR w Trzemesznie obyły się Mistrzostwa w piłce siatkowej chłopców klas VII i VIII SP. Udział wzięły drużyny, które wcześniej awansowały na szczeblu gmin i podrejonów powiatu gnieźnieńskiego: SP NR 1 w Trzemesznie, SP w Żydowie, SP w Kiszkowie oraz SP NR 3 w Gnieźnie. Szkoły walczyły o awans do eliminacji wojewódzkich – Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019/2020.
Rozgrywki były bardzo wyrównane. Należało wziąć pod uwagę tzw. małą tabelę aby wyłonić 3 pierwsze miejsca. Tabela była rozstrzygana pomiędzy drużynami z Kiszkowa, Żydowa oraz z Gniezna. Ponieważ każda z tych drużyn miała po 2 zwycięstwa i jednej porażce o miejscach zadecydował stosunek „małych” punktów.
Końcowa klasyfikacja:
I SP ŻYDOWO
II SP KISZKOWO
III SP NR 3 GNIEZNO
IV SP NR 1 TRZEMESZNO
Skład SP1:
Fryderyk Antas, Kamil Sydorowicz, Adam Gołębiowski, Mikołaj Czarnecki, Jakub Zawada, Paweł Wójkowski, Patryk Bombel, Tomasz Giza, Kacper Górny, Jakub Brzewiński, Hubert  Szczepankiewicz, opiekun Edmund Łukomski.

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców kl. VII-VIII