Są dni, które wyjątkowo jednoczą Polaków. Dni, które sprawiają, że przenosimy się w przeszłość, aby pamiętać o tych, którzy walczyli za naszą wolność. Oddali życie, byśmy mogli cieszyć się niepodległą Ojczyzną.
Takim dniem jest 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Aby uczcić ten niezwykły czas, społeczność naszej szkoły uczestniczyła w akademii “Bóg, Honor, Ojczyzna” przygotowanej przez uczniów klas III- VIII. W montażu słowno-muzycznym  najważniejsze wydarzenia z czasów zaborów zostały przedstawione z punktu widzenia osób w nich uczestniczących – matek, żon, mężów, którzy wyruszyli na wojnę, osamotnionych dzieci. W spektaklu wystąpili: M. Średzińska, A. Sosnowska, J. Skulska, M. Szambelan, Z. Wiśniewska, Z. Wolaszek,  M. Majchrzak, M. Komisarek, O. Paczkowska, H. Kulas, A. Hęś, J. Rewers, M. Laskowska, M. van Brenk, M. Kaniewski, B. Kłysz, F. Dziel, A. Basinski, A. Babyn, B. Pruszak.
Piękne pieśni z tamtych czasów przypomniał chór szkolny. Program poprowadzili uczniowie klasy 7a – M.Szambelan i M. Kaniewski, a stroną techniczną zajęli się M. Kowalski i I. Kawka.

8 listopada nauczyciele i uczniowie włączyli się także do ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego.

Szare dni listopada nabrały biało-czerwonych barw.

 

 

“Warto się czasem zasłuchać…”