Przedstawiciele Samorządu Szkolnego SP nr 1 wraz ze swoim opiekunem p. Łukaszem Zalewskim oraz p. dyrektor Ewą Balcerzak i Jolantą Kurtysiak wzięli udział w gminnych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polacy znów odzyskali wolność, a Polska wróciła na mapę Europy.

Trzemeszeńskie obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, którą wzbogaciła obecność pocztów sztandarowych. Naszą szkołę w poczcie reprezentowali: Antoni Lukstaedt, Mikołaj Brończyk, Weronika Bukowska, Hanna Kulas, Agata Hęś i Julia Tycka. Po mszy w ramach akcji “Niepodległa do Hymnu 2019” odbyło się wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Następnie udano się na cmentarz, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze w miejscach pamięci narodowej.