W piątek 7 czerwca 2019r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Matematyczny dla klas trzecich.

Po raz drugi patronat nad tym konkursem objął Burmistrz Trzemeszna Pan Krzysztof Dereziński, który ufundował również nagrody dla zwycięzców i upominki dla wszystkich uczestników. Z zadaniami matematycznymi zmierzyło się 11 uczestników ze szkół podstawowych z terenu Gminy Trzemeszno.
Uczestnicy w ciągu 45 minut musieli rozwiązać test składający się z piętnastu zadań tekstowych, w których należało zaznaczyć poprawną odpowiedź. Po zakończeniu testu, w czasie obrad jury, na uczestników czekał słodki poczęstunek.
W skład jury weszły:
Pani Teresa Górna
Pani Monika Koperska
Pani Monika Kulas
Przewodnicząca: Pani Justyna Lis
Laureatami tegorocznego konkursu matematycznego zostali:
I miejsce: Jan Tarłowski
II miejsce: Filip Dzienniak
III miejsce: Alicja Walczak / Jagoda Majchrzak
Dyplomy, nagrody i upominki wszystkim uczestnikom wręczył Burmistrz Trzemeszna Pan Krzysztof Dereziński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Ewa Balcerzak.

 

Gminny Konkurs Matematyczny