17 maja w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się XIV Turniej w Aerobiku Grupowym i  Formach Tanecznych. Pomysłodawczynią i organizatorką jest pani Wioletta Chojnacka. To już 14 rok w naszej szkole uczniowie tańczą i rozwijają swoje pasje. Z roku na rok można zaobserwować podnoszący się poziom taneczny, a w układach widać wielką wyobraźnie i kreatywność uczestników.

Turniej rozpoczął się od przywitania wszystkich zgromadzonych, a w szczególności zaproszonych gości: Burmistrza Trzemeszna p. Krzysztofa Derezińskiego, Przewodniczącego Rady Miasta p. Benedykta Nitkę , radnego p. Daniela Bisikiewicza , przedstawicielkę Rady Rodziców p. Karolinę Surdyk oraz panie dyrektor p. Ewę Balcerzak i p. Jolantę Kurtysiak.

Podziękowania padły w stronę sponsorów: p. Tadeusza Pawlaka oraz Rady Rodziców SP1 Trzemeszno oraz wszystkich zaangażowanych w pomoc przy realizacji Turnieju: Eryk Chojnacki, Arkadiusz Chojnacki, Gerard Kaniewski, Ewa Nowicka, Iwona Łukomska, Edmund Łukomski, Piotr Kuchta.

 

Imprezę rozpoczęły pokazy zespołu „JEDYNECZKI” pod kierownictwem p. Wioletty Chojnackiej, zespołu „HOPKI” pod kierownictwem p. Jagody Woźniak oraz pokazy solo w wykonaniu Marty Adamczewskiej i Marty Labudy.

Następnie przystąpiono do rywalizacji konkursowej, w której wzięło udział 10 zespołów z klas IV – VIII.

Były to:

  • „Natalia i Wiktoria”– Natalia Gaca, Wiktoria Pietrzak
  • „Meerkats Squad” – Julia Kaliniak, Martyna Wyroślak, Dominika Michalik
  • „Pop girls” – Marcelina Średzińska, Julia Skulska, Amelia Ryndak
  • „Let’s Dance” – Marta Labuda, Marta Średzińska, Zuzanna Kuśnierz, Zuzanna Tokarczyk
  • „Two moments” – Marlena Woźniak, Zuzanna Wiśniewska
  • „Iga i Agata”– Iga Andrzejewska, Agata Skrzypczak
  • „Team Rainbows” – Zofia Wolaszek, Wanessa Nawrocka, Marika Stawska
  • „Team Gwiazdki”– Michalina Ciesielczyk, Michalina Hapońska, Kamila Rynarzewska
  • „Glitter Princess”– Kornelia Dalewska, Joanna Jung, Gabriela Janke, Dominika Jung
  • „Indy Grab Squad” – Weronika Wiśniewska, Emilia Ferenc, Nikola Wiśniewska, Oliwia Balcerek

Jury w składzie: p. Mariusz Zieliński- przewodniczący, p. Patrycja Grochowska-Juszczyk i p. Jagoda Woźniak, oceniło występy następująco:

   I miejsce – „NATALIA I WIKTORIA”

 II miejsce – „INDY GRAB SQUAD”

III miejsce – „MEERKATS SQUAD”

WYRÓŻNIENIE – „GLITTER PRINCESS”

Indywidualnie, przez p. Burmistrza zostały wyróżnione 3 uczestniczki: Kornelia Dalewska, Michalina Ciesielczyk oraz Zuzanna Wiśniewska.

Podczas Turnieju panowała wyśmienita atmosfera. Można było oglądać wystawę zdjęć z występów z poprzednich lat i powspominać miłe chwile. Turniej zakończono wręczeniem medali i nagród dla trzech zwycięzkich zespołów, słodyczy dla wszystkich uczestników oraz wykonaniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

XIV TURNIEJ W AEROBIKU GRUPOWYM I FORMACH TANECZNYCH