Uczniów klas VI-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie wzięli udziału w szkolnych eliminacjach konkursu 1939-1945. Wojenne losy Polski i Polaków, któremu patronuje Dyrektor Oddziału IPN
w Poznaniu.
Uczniowie musieli wykazać się znajomością losów Polski i jej obywateli w latach 1939 – 1945. Wymagana była również znajomość tych elementów historii powszechnej, które miały wpływ na wydarzenia
w naszym kraju. Jedynka od 8 lat z sukcesami bierze udział w konkursie. Tym bardziej nie mogło jej zabraknąć w roku obchodów 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Nagrody przekazane przez IPN Odział w Poznaniu oraz Dział Promocji UM Trzemeszno wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu dyrektor szkoły pani Ewa Balcerzak oraz nauczyciele historii Jolanta Pietz i Stanisław Płaneta.

Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Miłosz Kaniewski 30 pkt./30
  2. Antonii Lukstaedt 29,5 pkt./30
  3. Mateusz Brzewiński 27 pkt./30

Dwóch uczniów z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie 28 maja w Poznaniu. Gratulujemy!

Wojenne losy Polski i Polaków – Konkurs