Uczniów klas VI-VIII zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wojewódzkim dla szkół podstawowych  1939-1945. Wojenne losy Polski i Polaków

Nasza szkoła od 8 lat z sukcesami bierze udział w konkursie. Tym bardziej nie może nas zabraknąć w roku obchodów 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Konkursowi patronuje Dyrektor Oddziału IPN w Poznaniu. Uczniowie biorący udział w konkursie muszą wykazać się znajomością losów Polski i jej obywateli w latach 1939 – 1945. Wymagana jest również znajomość tych elementów historii powszechnej, które miały wpływ na wydarzenia w naszym kraju. Szczegóły w regulaminie.

Szkolne eliminacje odbędą się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 13.30. Dwoje uczniów z najlepszymi wynikami zakwalifikuje się do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie 28 maja w Poznaniu.Zgłoszenia należy kierować do nauczycielki historii Jolanty Sroczyńskiej-Pietz.

Regulamin konkursu

1939-1945. Wojenne losy Polski i Polaków