4 lutego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia będąca zwieńczeniem obchodów 200 rocznicy śmieci Jana Kilińskiego.

Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Jan Kiliński- wojujący szewc”, które przygotowali uczniowie klas VII a i VIII b : Oliwia Balcerek, Natalia Gaca, Taisa Jankowska, Daria Kłysz, Julia Liszkowska, Wiktoria Michalak, Wiktoria Pietrzak, Joanna Zielińska, Agata Starczewska, Weronika Bukowska, Agata Hęś, Julia Rewers, Hanna Kulas, Otylia Paczkowska, Julia Tycka, Jakub Zawada, Fryderyk Antas, Patryk Bombel, Igor Kawka, Mikołaj Kowalski i  Antoni Lukstaedt. Spektakl zawierał pewną dawkę humoru związaną z młodością naszego patrona, ale ukazał także zaangażowanie Jana Kilińskiego w działalność patriotyczną. W przedstawieniu wykorzystano również utwory muzyczne, które pięknie zaśpiewali członkowie szkolnego chóru.

Uroczystość, w trakcie której przypomniano także biografię zasłużonego trzemesznianina, poprowadzili uczniowie klasy VI a- Martyna Szambelan i Miłosz Kaniewski.

Spektakl w późniejszym terminie obejrzeli  również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Trzemesznie, mieszkańcy sołectwa Niewolno oraz dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie. Spotkał się on z dużym uznaniem widzów, za co bardzo dziękujemy.

Uczciliśmy pamięć Jana Kilińskiego