Podróż po Afryce – spotkanie z pisarzem panem Łukaszem Wierzbickim

4 lutego 2019 r. w naszej szkole gościliśmy pisarza pana Łukasza Wierzbickiego – podróżnika i autora książek dla dzieci i młodzieży. Nasz gość urodził się w Poznaniu, a pierwszą swoja książkę napisał w wieku sześciu lat! I jak nam zdradził – właśnie to najbardziej lubi robić w życiu. Pan Łukasz jest bardzo pogodnym człowiekiem, uwielbia zwiedzać świat, a swoimi doświadczeniami dzieli się z uczestnikami spotkań autorskich.  Tak więc i nam w barwny sposób opowiedział o swoich wyprawach.

Pisarz spotkał się z młodszymi dziećmi z klas II,III i IV.  Zaprezentował im swoją książkę pt. „Afryka Kazika”, w której  opisał historię poznańskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, na podstawie jego przedwojennych reportaży z wypraw do Afryki. Następnie uczniowie klas starszych – V, VI, VII i VIII mogli poznać losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa ukazane w książce „Dziadek i niedźwiadek”.  Obie książki przedstawiają prawdziwe wydarzenia.

Podczas spotkania dzieci otrzymały od pana Łukasza pamiątkowe zakładki z autografem autora. Była też okazja do zakupu książek.

Podróż po Afryce – spotkanie z pisarzem panem Łukaszem Wierzbickim