Zapraszamy na uroczyste obchody 200. rocznicy śmierci Jana Kilińskiego

„Jeszcze mamy szable!

Jeszcze Bóg jest z nami!”

Maria Konopnicka

28 stycznia przypada 200. rocznica śmierci Jana Kilińskiego, który od 1964 roku jest patronem naszej szkoły. Aby uczcić wybitnego trzemesznianina uczniowie pod kierunkiem nauczycieli od połowy stycznia  przygotowują portrety pułkownika (klasy O – III) oraz piszą wiersze dotyczące patrona (IV – VIII). Prace twórcze będzie można podziwiać na stronie internetowej szkoły oraz podczas wystawy, która zostanie zorganizowana na parterze szkoły.

W tygodniu poświęconym J. Kilińskiemu wychowawcy przeprowadzą lekcje dotyczące mistrza szewskiego oraz pod jego pomnikiem wykonają pamiątkowe zdjęcia.

4 lutego (poniedziałek) o godzinie 17.00 zapraszamy Rodziców i Mieszkańców Trzemeszna na uroczystą akademię. Przybliży ona postać wielkiego patrioty i podsumuje działania, których celem jest upamiętnienie Jana Kilińskiego. 5 lutego przedstawienie pt. „Jan Kiliński – wojujący szewc” obejrzą uczniowie naszej szkoły.

Zapraszamy na obchody 200. rocznicy śmierci Jana Kilińskiego