Już po raz 11 byliśmy uczestnikami zimowiska w Białym Dunajcu. Odbywało się ono w terminie 12 – 18 stycznia 2019 r. Tym razem sceneria zimowa wokół naszego miejsca była bajkowa. Duże ilości śniegu, zaspy, zawieje i zamiecie śnieżne dawały wrażenie, że jesteśmy odcięci od świata. Nie trwało to jednak długo. Natura podarowała nam również piękny dzień ze słońcem i przyjazną temperaturą. 50-cioosobowa drużyna potrafiła pokonać wymienione trudności i dzielnie uczyła się oraz doskonaliła tajniki narciarstwa. Każdego dnia jeździliśmy na nartach po różnych stokach. Najlepszy jednak ze wszystkich okazał się Rusiński Wierch, który spełniał nasze oczekiwania. Byliśmy również w Zakopanem kupując pamiątki. Mieliśmy również czas na relaks w Aqua Parku, korzystając z szerokiej oferty basenowej. Oj, uciechy było sporo!!!

W przerwie między narciarstwem rozgrywane były różne konkursy sportowe i plastyczne: bilard, tenis stołowy, ,,piłkarzyki”, a na stoku również zawody w slalomie. Emocji było sporo, lecz najważniejsza była dobra atmosfera i zabawa wszystkich uczestników. Niestety, nieubłaganie szybko płynący czas dał o sobie znać 18 stycznia, gdy kierowaliśmy się w drogę powrotną do domu. Było trochę smutno, że to już koniec, ale przecież ferie nadal trwają i przed nami perspektywa dalszego wypoczynku, i to nas cieszy. A za tydzień wracamy do szkoły. Będzie co opowiadać i wspominać….

XI Obóz Narciarski 2019