Konkurs „Ku niepodległości”- uroczyste ogłoszenie wyników

16 listopada w auli naszej szkoły miała miejsce uroczystość podsumowania konkursu „Ku niepodległości”.  Konkurs zorganizowany został z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległość, a jego organizatorami były Gmina Trzemeszno, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kilińskiego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków oraz Zespół Szkół  Ogólnokształcących i Zawodowych.

Uczestnicy konkursu, podzieleni na trzy kategorie, mieli za zadanie przygotowanie krótkiego filmu lub prezentacji multimedialnej na jeden z wybranych tematów związanych z odzyskaniem niepodległości. Prace oceniało jury, w skład którego wchodzili pp. Łukasz Zalewski, Przemysław Woźny i Maciej Adamski.  Konkurs został zainicjowany jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, a czas na wykonanie prac minął w październiku. Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu są uczniowie naszej szkoły.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. pan burmistrz Krzysztof Dereziński, jego zastępca p. Dariusz Jankowski, przewodniczący Rady miejskiej p. Sławomir Peno oraz radni p. Maria Sobieszak i Daniel Bisikiewicz a także historyk p. dr Andrzej Leśniewski oraz dyrektorzy szkół, które były organizatorami konkursu.  Zgromadzeni goście, laureaci i uczniowie naszej szkoły mogli również zobaczyć na dużym ekranie niektóre z nagrodzonych prac. Atrakcyjne nagrody, ufundowane przez trzemeszeński samorząd, wręczał p. burmistrz Krzysztof Dereziński.    Oprócz uczniów nagrodzone zostały także szkoły, których uczniowie wzięli udział w konkursie.  Natomiast specjalne podziękowanie od organizatorów otrzymała p. Jolanta Sroczyńska –Pietz.

Wszystkim laureatom i uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

Poniżej prezentujemy listę laureatów:

Kategoria kl. IV- VI (rok szkolny 2017/18)

1. Wojciech Walczak (SP nr 1)
  2. Łukasz Bartz, Jakub Duniecki, Jakub Glinkowski, Miłosz Kaniewski (SP nr 1)
  3. Ex aequo Martyna Szambelan, Zuzanna Soszyńska (SP nr 1)  oraz Filip Góralczyk (SP nr 2)

Kategoria VII/VIII i  gimnazjum kl. II i III (rok szkolny 2017/18)

1. Eryk Chojnacki (Gimnazjum w Trzemesznie)
  2. Marcin Niewiadomski (Gimnazjum w Trzemesznie)
  3. Ex aequo Wiktoria Nawrocka, Jakub Mytowski (Gimnazjum w Trzemesznie) oraz Jacek Kierczyński, Wiktor Dzięcielak, Nikodem Szablewski  (SP nr 1)

Wyróżnienia:

Zuzanna Wańkowicz  (SP nr 1)

Ewa Kubalska, Natalia Lisiecka, Marta Niewiadomska (Gimnazjum w Trzemesznie),