Dnia 3 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkołę reprezentowały 4 drużyny, stosownie do programu mistrzostw. Po raz pierwszy dziewczęta i chłopcy biegali oddzielnie. Mimo trudnych warunków atmosferycznych- silny wiatr, zimno i deszcz świetnie pobiegły wszystkie nasze 4 zespoły. W zawodach ogółem brało udział 12 szkół.

Najwyższe, bo I miejsce i okazały puchar zajęli młodzi chłopcy z klas V – VI w biegu 8 x 800m. Po bardzo dobrej pierwszej zmianie Mikołaja Brończyka i jego zwycięstwie, każda kolejna zmiana utrzymywała przewagę lub ją zwiększała – ku radości dzieci i opiekunów. Zwycięstwo to daje nam prawo startu w zawodach wojewódzkich, które rozegrane zostaną w Poznaniu 17 października. Uczniowie nasi reprezentować będą Powiat Gniezno w tych zawodach.

Oto skład zwycięskiej drużyny: Mikołaj Brończyk , Kacper Górny, Mikołaj Czarnecki, Aleksander  Babyn, Oskar Kolberg, Wojciech Walter, Eryk Wilkowski, Jakub Duniecki,  Filip Surdyk-rez, Jakub Glinkowski- rez, Dominik Radomski- rez.

W kolejnym biegu 8 x 800m dziewcząt zajęliśmy bardzo wysokie 4 miejsce. Oto skład zespołu: Oliwia Kos, Julia Jurkiewicz, Iga Kapela, Wiktoria Nowicka, Marcelina Ciesielska, Marcelina Kachniarz, Dominika Oleksy, Dominika Piotrowska, Agata Hęś -rez.

W kategorii klas VII – VIII+ gimnazja w biegu dziewcząt  10 x 800 m świetnie pobiegły nasze uczennice zdobywając pewnie III miejsce. Oto kład sztafety: Anastazja Wikaryczak, Oliwia Rożek, Oliwia Kolberg, Wiktoria Wilkosz, Joanna Zielińska, Marta Komisarek, Zofia Wekwerth, Aleksandra Pacanowska, Maja Barczak, Zuzanna Dojas-rez.

W tej samej kategorii chłopców wywalczyliśmy IV miejsce. Oto skład drużyny: Marcel Grzelak, Kacper Polanowski, Adam Wenski, Maksymilian Welzandt, Maksymilian Wilkowski, Fryderyk Antas, Kamil Sydorowicz, Sebastian Baran, Jakub Bednarek, Patryk Bombel, Jacek Kierczyński – rez, Wiktor Jaworski- rez.

Reasumując, stwierdzić należy bardzo wysoki poziom wytrzymałości biegowej wśród naszych reprezentantów i wielkie zaangażowanie, a pokazany charakter walki sportowej dopełnił wysokimi miejscami w całych zawodach. Cieszy to nas wszystkich z opiekunami na czele.

BRAWO NASI UCZNIOWIE !!!

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH