Świętujemy 100 – lecie odzyskania niepodległości

Za nami Tydzień dla Niepodległej, kiedy to ubraliśmy szkołę na biało-czerwono, wyruszyliśmy na grę miejską „Trzemeszno – niespokojne miasto powstańców”, a zakończyliśmy  piknikiem. Klasy uczestniczące w grze odebrały Certyfikaty Tropicieli Historii.

28 września  odwiedzili nas przedstawiciele władz samorządowych, ksiądz proboszcz trzemeszeńskiej parafii,   saperzy, policjanci, harcerze, a nawet sam  Jan Kiliński  Uczniowie starszych klas zaprosili do wspólnej zabawy z bańkami i balonami,  przy kole fortuny i do salonu urody. Rodzice w piknikowym bufecie serwowali hot-dogi, ciasta, napoje.

Na zakończenie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu Polski i utworzyliśmy żywą flagę. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i  pracownikom obsługi  którzy zaangażowali się w organizację Tygodnia dla Niepodległej i świętowali z nami, serdecznie DZIĘKUJEMY!

W organizację Tygodnia dla Niepodległej włączyli się:

Rada Rodziców,

Pan Wojciech Bisikiewicz – Izba Pamięci Jana Kilińskiego