9 maja dwie grupy teatralne z naszej szkoły prowadzone przez Jolantę Sroczyńską-Pietz wystąpiły na XV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej MASKA 2018, organizowanym  przez Fundację Dzieci Wrzesińskich i ZS w Nowym Folwarku pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie klasy 7 d, którzy na potrzeby przeglądu przyjęli nazwę grupy „Siódmy Dzień”  ze spektaklem  „Smoczy kryzys”  zajęli  II miejsce.

Bardzo dobrze wypadła również młodsza  grupa „Jaśki”, którą tworzą głównie uczniowie klasy 4f. Za wykonanie piosenki w spektaklu „Legenda o pieśni” Marta Majchrzak otrzymała wyróżnienie.

Grupa „Siódmy Dzień”: Jakub Bednarek, Hubert Cichy, Kasandra Czajka, Wiktoria Dłutkowska, Klaudia Dutkiewicz, Oktawia Fatla, Zuzia Fołda, Julia Grzegorska, Amelka Humańska, Damian Odebralski, Ania Rogalska,  Ola Sosnowska, Ola Szymańska.

Grupa „Jaśki”: Olek Basiński, Marta Majchrzak, Oskar Lukstaedt,  Bartek Pruszak, Antosia Ratajczak, Julka Socha, Klaudia Skrzypek, Łukasz Wenski, Zosia Wolaszek, Kuba Zygmunt, Amelia Humańska, Marcel Grzelak.

Sukces naszych młodych aktorów