W środę 25 kwietnia reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z rocznika 2010 wzięła udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion – o Puchar Tymbarku” organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Turniej odbył się w Wolsztynie. Do rywalizacji przystąpiło 26 drużyn z całego województwa Wielkopolskiego.

Nasz zespół znalazł się w grupie C z drużynami ZSP Borek Wlkp., Akademią Reissa Koło oraz SP 51 Poznań. Po dwóch zwycięstwach i remisie nasza drużyna awansowała do ćwierćfinału, gdzie wydawało się, że jest zdecydowanym faworytem meczu. Niestety pomimo dobrego meczu ulegli pechowo drużynie SP 4 Kościan i odpadli z turnieju, zajmując miejsce w pierwszej ósemce, co i tak jest dobrym rezultatem.

Wyniki meczów:

SP 1 – ZSP Borek Wlkp. 4:0

Bramki: Igor Średziński 2, Szymon Sulicki, Patryk Oleksy

SP 1 – AP Reissa Koło 5:0

Bramki: Igor Średziński 2, Szymon Sulicki, Patryk Oleksy, Gabriel Dalewski

SP 1 – SP 51 Poznań 4:4

Bramki: Igor Średziński 3, Patryk Oleksy

SP 1 – SP 4 Kościan 1:2

Bramka: Igor Średziński

Skład SP 1 Trzemeszno:

Jan Wasiłowski, Igor Średziński, Patryk Oleksy, Gabriel Dalewski, Alan Janik, Szymon Sulicki, Gabriel Michalak. Opiekun: Grzegorz Witkowski + trener klubowy chłopaków – Jacek Siwa.

Nasi mali piłkarze w Finale Wojewódzkim o Puchar Tymbarku