Warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii

Od 4. do 10. kwietnia grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii zorganizowanych przez HELLO ECC z Poznania. Uczestnicy byli goszczeni przez brytyjskie rodziny z Londynu. Podczas warsztatów doskonalono praktyczne wykorzystanie języka angielskiego oraz poznawano kulturę i historię Wielkiej Brytanii.

Warsztaty połączone były  ze zwiedzaniem angielskich miast.  W Brighton zwiedziliśmy Royal Pavilion, przeszliśmy się słynną plażą oraz wjechaliśmy na szczyt wieży i360. W Londynie poznaliśmy stadion Chelsea, wysłuchaliśmy koncertu w kościele St. Martin-in the Fields, zawitaliśmy do Galerii Portretów w The National Gallery i przeszliśmy się The Mall. Następnie sprawdziliśmy czy królowa Elżbieta II jest w Pałacu Buckingham, zobaczyliśmy gdzie mieszka pani premier T. May i wjechaliśmy na London Eye.   Byliśmy także na zamku w Windsorze oraz w Hampton Court. Zobaczyliśmy jak wygląda życie studenckie w Oksfordzie. Zwiedziliśmy również studia filmowe, w których kręcono filmy o Harrym Potterze.  Na koniec pobytu w Anglii  zawitaliśmy do Canterbury, gdzie poznaliśmy najsłynniejsze dzieło ojca literatury angielskiej Geoffreya Chaucera: „Canterbury Tales” („Opowieści kanterberyjskie”) oraz  zwiedziliśmy ogromną katedrę, w której miesił się niegdyś grób św. Tomasza Becketa.  W Canterbury zapaliliśmy także znicz na grobie słynnego polskiego i angielskiego pisarza Josepha Conrada, czyli Józefa Teodora Korzeniowskiego.   Podczas warsztatów uczniowie za wykonane zadania zdobywali punkty, co pozwoliło utworzyć listę rankingową najaktywniejszych uczestników. Anna Rogalska z klasy VII d zajęła  trzecie miejsce, a  w pierwszej dziesiątce znalazło się pięcioro uczniów naszej szkoły.

Pobyt w Anglii przyniósł mnóstwo pozytywnych wrażeń i niezapomnianych chwil. Z pewnością podniósł umiejętności językowe i znacznie poszerzył zasób słownictwa.  Była to także wielka lekcja samodzielności. W wyjeździe towarzyszyli nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej w nr 14 w Poznaniu oraz ZSO we Włoszakowicach a doskonałym pilotem była pani Zofia Charłampowicz-Jabłońska  z HELLO ECC.

Warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii