10 kwietnia  odpowiedzieliśmy na zaproszenie Szkoły nr 3 z Gniezna i wzięliśmy udział w I Turnieju Piłki Siatkowej o Laur Świętego Wojciecha. W zawodach brali udział uczniowie klas V-tych, grając czwórkami w zespołach mieszanych – dziewczęta i chłopcy. Zawody rozegrano systemem “każdy z każdym”. Pierwszy mecz rozegraliśmy ze szkołą z Żydowa, wygrywając 2:1. Następny pojedynek wygrała szkoła  SP3 Gniezno z SP Żydowo 2:0. Do ostatniego starcia stanęliśmy z SP 3 Gniezno, niestety przegrywając 2:0. Ostateczny nasz wynik to II miejsce, a dla naszych piątoklasistów to pierwszy taki pozaszkolny turniej . Tym bardziej gratulujemy walki na boisku. Impreza przebiegała w bardzo miłej atmosferze oraz wg zasad fair play.  Nasi reprezentanci  otrzymali puchar, dyplom oraz nagrody. Bardzo nas cieszy możliwość zagrania z tymi zespołami, bo daje doświadczenie na kolejne nadchodzące zawody.

Reprezentacja SP1 Trzemeszno: Marcelina Kachniarz, Dominika Piotrowska, Mikołaj Czarnecki, Jakub Skrzypczak, Oliwia Kos, Julia Jurkiewicz, Kacper Górny, Tomasz Giza, Maja Zamiara, Alan Mrzewka.

Opiekunowie: Wioletta Chojnacka, Edmund Łukomski.

WICEMISTRZOSTWO W I TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O LAUR ŚWIĘTEGO WOJCIECHA