Dnia 13 listopada 2017r. społeczność uczniowska, dyrekcja szkoły i nauczyciele uczestniczyli  w uroczystej akademii, by uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na  spotkanie przybyli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miejskiej – pan Sławomir Peno, sekretarz gminy – pani Edyta Kubiak, dyrektor firmy Paroc Polska – pan Andrzej Malicki, przewodniczący Rady Rodziców – pan Dariusz Pawełczak.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu sztandaru nastąpiła krótka lekcja historii przybliżająca czasy, w których Polska walczyła o upragnioną wolność. Nastroje i emocje tamtej epoki zostały przywołane dzięki patriotycznym pieśniom w wykonaniu  szkolnego chóru oraz wersom poezji zaprezentowanej przez recytatorów.

Podniosła atmosfera tego dnia została podkreślona uroczystym ubiorem całej społeczności szkolnej, którego elementem była biało – czerwona kokarda narodowa.

Po zakończeniu artystycznej części akademii  pan Andrzej Malicki  – dyrektor firmy Paroc Polska złożył gratulacje dwóm uczennicom naszej szkoły – Zuzannie Fołda  z klasy VIId i Agacie Hęś z klasy VIa, dla których stypendia  w  programie Stypendia św. Mikołaja ufundowała firma Paroc.

Program akademii  z okazji Święta Niepodległości został również przedstawiony na specjalnym występie dla Rodziców i Dziadków młodych artystów.

Corocznym uczestnictwem  naszej szkoły w obchodach  Święta Niepodległości dajemy świadectwo  pamięci o tych, którzy oddali swe życie dla wolnej Polski, w której żyjemy.

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI